Іноді до нас звертаються власники пластикових вікон з такою ось проблемою – трісув склопакет пластикового вікна сам, тобто без зовнішнього фізичного впливу. Зараз спробуємо вам пояснити через що це відбувається :

  • Неправильна установка підкладок (спеціальних пластин під склопакет по периметру). Найчастіше це відбувається через поспіх майстрів. Скло лопається під тиском від неправильно встановленої прокладки, її невірного положення або розміру.
  • Усадка будівлі – поширена причина лопнули склопакетів. Це можна часто побачити в нових спорудах, які швидко будують і здають в експлуатацію. Через це можуть лопатися скла досить товсті по товщині.
  • Температурний шок або термічний удар відбувається через різного температурного впливу: скло нагрівається не рівномірно, частинами або одне скло в склопакеті нагрівається істотніше іншого.
  • Чи не докрученние шурупи і сторонні предмети – так само поширене явище. Зустрічається як в металопластикових так і в дерев’яних вікнах. Склопакет зміщується і упирається в цвях, шуруп і т.п, спочатку відбувається відкол, а потім починає тріскатися.
  • Занадто маленький зазор між склопакетом і рамою – найчастіше через не точність розмірів, але так само може мати місце і виробнича помилка, що призводить до того, що склопакет занадто щільно заходить в віконну раму.
  • Склопакет спочатку був з непомітною тріщиною. На жаль, виробничий брак можливий і не завжди помітно, що зі склом або склопакетом щось не так.

Тріщина в склопакеті або склі несе досить великі проблеми для конструкції. В процесі експлуатації такого виробу тріщина може ставати більше, аж до того моменту, поки скло не розсиплеться на частини. Основна проблема склопакету, що лопнув – це втрата його властивостей. Це зниження теплоізоляції і звукоізоляції вікна. Ну і звичайно ж естетичний вигляд. Так що ж робити якщо лопнув склопакет? Якщо тріщина на склі йде від краю або на внутрішньому склі – однозначно це брак монтажної бригади (в окремих випадках брак при виробництві), яка не вірно виконала монтаж. Можливо були докручени або сильно перетягнуті анкера, використовувалося занадто багато монтажної піни, яка сильно давила на раму. У будь-якому випадку такий склопакет потрібно замінити, для цього Вам необхідно звернутися в добре перевірену віконну компанію, де виготовлять склопакет і замінять його.

Видалення склопакета, що лопнув.

Демонтувати розбитий або пошкоджений склопакет необхідно дуже акуратно, щоб не поранитися. Для демонтажу віджимають штапики за допомогою шпателя або стамески, починаючи від середини і поступово просуваючись до країв. Першими знімають вертикальні або довгі штапики, далі нижній або горизонтальний. Останнім cнімают верхній горизонтальний штапик. Склопакет, що лопнув необхідно демонтувати за допомогою спеціальних присосок, зазвичай це виконують дві-три людини. Тріснутий або розбитий склопакет необхідно покласти на попередньо підготовлену щільну тканину на рівній поверхні, так щоб тріснуте скло було зверху. Важливо! якщо склопакет пошкоджений в віконній стулці. То необхідно зняти саму стулку. Для цього з верхньої петлі витягають утримує стрижень.

Установка нового склопакета

Перше, що необхідно зробити – переконатися, що торці склопакета якісно забутілени і немає сколів по краях, а отвір на фальцах рами чистий, без пилу, бруду або дрібного сміття. Далі необхідно покласти підкладки на низ віконної рами або стулки. Після установки склопакета перевіряємо величину зазору по периметру, зазор повинен бути однаковим. Коли склопакет вирівнян, приступають до встановлення штапиків. Для цього потрібно вставити штапик в спеціальний паз, при цьому Ви почуєте характерне клацання і забити його гумовим молоточком. Штапики закріплюють в зворотному порядку: спочатку нижній і верхній горизонтальні, потім бічні вертикальні.