Склопакет – це два або більше скла які з’єднані між собою дистанційною рамкою заповненої пористим вологопоглинаючим матеріалом (силікагель). Простір між склом заповнений повітрям або інертним газом. По периметру склопакет захищений герметиком. На склопакет припадає до 80% площі стандартного вікна, і з цього він повинен володіти такими функціями: енергозбереження, безпека і звукоізоляція. Домогтися цього досить не просто, так як скло повинне залишатися прозорим і без заломлень світла.

Склопакети бувають:

Однокамерні склопакети мають два скла і однуї дистанційну рамку між ними. Як правило товщина скла в однокамерному склопакеті – 4 мм, а дистанційної рамки – 16мм, хоча бувають і інші варіанти. Загальна ширина склопакета – 24мм (4-16-4). Однокамерні склопакети найпоширеніші на території України і називаються базовими.

Двокамерні склопакети мають три скла і дві дистанційних рамоки між ними. Такі склопакети так само мають товщину скла 4мм, а товщина дистанційної рамки може бути 8мм, 10мм, 12мм, 14мм і 16мм. Найпоширеніший двокамерний склопакет на території України 32мм (4-10-4-10-4). Завдяки наявності двох герметичних камер, такі конструкції істотно підвищать коефіцієнт теплопередачі як у зимову пору так і влітку.

Матові склопакети менш поширені, але також користуються попитом на ринку.

Матове скло має ряд переваг:

  • Значно зменшує кількість світлового потоку в приміщення, що дозволяє зробити перегляд телевізора або роботу за монітором набагато комфортніше;
  • Знижуючи проникнення ультрафіолету захищає меблі і все що знаходиться в приміщенні від вигорання;
  • Захищає Вашу оселю від непотрібних сторонніх поглядів.

Так само в наявності є тоноване скло в масі – колір бронза, які дозволить прикрасити Ваше приміщення, надати естетику Вашій оселі.

Енергозберігаючі склопакети в нашій країні великими темпами почали набирати популярність. У таких склопакетах використовується Е-скло і заповнення повітряних камер інертним газом. Е-скло виглядає як звичайне скло, але на нього наноситься спеціальне напилення, яке дозволяє значно знизити втрату тепла в приміщенні. Скло з таким покриттям відображають до 90% тепла.

Е-скло – енергозберігаюче низькоемісійне скло, яке відрізняється від звичайного спеціальним прозорим покриттям з оксидів металів (срібла і титану). Дане покриття нанесене на скло називається «м’яким покриттям» та відображає теплове довгохвильове випромінювання назад в приміщення. Якщо величина випромінювальної здатності простого скла становить 0,84, то у Е-скла зазвичай близько 0,04. Це означає, що Е-скло повертає в приміщення приблизно 70% теплового випромінювання, яке на нього потрапляє. Одночасно Е-скло здатне захистити приміщення від нагрівання в жарку сонячну погоду, також відображаючи велику частину теплових хвиль. Один з недоліків такого скла це слабка фізична і хімічна стійкість покриття. Пояснюється це тим, що для реалізації інтерференції плівки (в даному випадку срібло і оксид титану) наносять тільки певної товщини, в результаті чого вони мають нестійку структуру і «прозорі» для зовнішніх впливів, що призводить до окислення срібла. Звідси і особливі вимоги до Е- склу: зберігання в герметичній упаковці і обмежений термін монтажних робіт у відкритому середовищі. Однак в середовищі з інертними газами Е-скло захищене від окисного впливу навколишнього середовища і може служити до розгерметизації склопакета.

Для того, щоб дізнатися установленно енергозберігаюче або звичайне скло в склопакеті, піднесіть запалений сірник або запальничку до вікна. Відображення на низькоемісійним скла буде відрізнятися за кольором від усіх інших.